NIE PĘKAJ! - Zaduszkowy koncert trap/hip-hop pamięci Przemka Tupika w I rocznicę śmierci

Eksplozja energii, tak można podsumować to wydarzenie

 

Zorganizowany z inicjatywy Ślężańskiego Ośrodka Kultury wieczór muzyczny był w założeniu symbolicznym upamiętnieniem młodego muzyka tworzącego niegdyś pod Ślężą, a zmarłego nagle rok temu. Miał to być jednak także pretekst, służący znalezieniu i prezentacji lokalnie aktywnie działających składów nurtu hip-hop/trap.

Zaproszenie ostatecznie przyjęli debiutujący na scenie twórcy: szinok x raf, malq x cini, ale i doświadczony i dotąd najbardziej rozpoznawalny, Matek.

Koncert poprzedziła prezentacja filmów: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Nie pękaj – Be strong, zajmującej się wsparciem leczenia i profilaktyki tętniaków mózgu oraz retrospektywny materiał z życia Przemka, który skomentowała współorganizatorka wydarzenia, Paulina Tupik.

Dalej była już tylko muzyka. Młodzi twórcy na tle stworzonych przez ŚOK wizualizacji i świetlnej scenografii zrobili show – bezkompromisowe teksty, balansowanie dynamiką, melodią, rytmem, tempem wybranych utworów, poskutkowały entuzjastycznym odbiorem ich twórczości przez liczną publiczność. Słuchacze nie mogli się nudzić przy stale pracującym mikrofonie, a świetna interakcja artystów z widownią zaowocowała wspólnymi skokami na scenie i kilkoma bisami.

 Koncert pamięci Przemka Tupika wydał także jeszcze jeden owoc – możliwość prezentacji pierwszej oficjalnej płyty składu malq x cini „Rzeczywistość wewnętrzna”. Krążek można było nabyć w holu ŚOK, a zainteresowani mogą to nadal zrobić po kontakcie z zespołem.

ŚOK składa podziękowania: Fundacji "Tętniaku, Nie Pękaj" Marcinowi Szywale (film-retrospekcja), Kamilowi Wójtowiczowi (Stowarzyszenie Sobotek), Maxowi Drejowi, Arturowi Piaseckiemu, Maćkowi Wojtczykowi i Wykonawcom.

Foto: Dariusz Wojtczyk, Adam Białoń