Warsztaty z fotografii analogowej - zapisy na zajęcia

Ślężański Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia stałe do Regionalnego Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce, które odbywają się dwa razy w miesiącu (w określone wtorki) w godzinach: 16:00-18:00 w studiu fotograficznym na parterze. Zajęcia dedykowane są dla dzieci (+10 lat), młodzieży i osób dorosłych.

W ramach zajęć uczestnicy będą poznawać tradycyjną, analogową technikę fotografii.

Głównym celem zajęć jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami fotografowania, tak aby samodzielnie mogli robić wyjątkowe zdjęcia. Zajęcia będą prowadzone w studiu fotograficznym RCKS, gdzie podczas cyklicznych warsztatów poznamy zasady działania analogowego aparatu fotograficznego oraz nauczymy się korzystać ze studyjnego oświetlenia. Następnie zajmiemy się wywoływaniem zdjęć (utrwalonych na kliszach fotograficznych) w ciemni fotograficznej przy użyciu powiększalników.

Fotografia analogowa, w odróżnieniu od cyfrowego zapisu obrazu, wymaga szczególnego pobudzenia wyobraźni, aktywuje zmysł obserwacji, uczy sztuki przewidywania oraz wyrabia cierpliwość w procesie twórczym. Finałem warsztatów będzie wystawa prac uczestników w galerii Ślężańskiego Ośrodka Kultury.

Zajęcia prowadzi: Danuta Piotrowska – ur. w 1972 r. we Wrocławiu, z wykształcenia jest fotografią z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i twórczym.

plakat