Turnieje Recytatorskie „Skrzydlate Słowa” dla uczniów szkół podstawowych

Jeszcze do 14 kwietnia włącznie zainteresowane szkoły mogą zgłaszać uczestników do XXVI edycji Wiosennego Turnieju Recytatorskiego „Skrzydlate Słowa” dla uczniów klas 0-3 oraz II edycji Turnieju Recytatorskiego „Skrzydlate Słowa 2.0” dla uczniów klas 4-8. W obu turniejach mogą wziąć udział uczniów dolnośląskich szkół podstawowych.

 

  • UWAGA Kończy się nabór uczestników do „Skrzydlatych Słów”

 

Konkurs „Skrzydlate Słowa” jest najstarszym w regionie turniejem recytatorskim dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych i w tym roku odbędzie się jego już XXVI edycja. Od dwóch lat odbywa się też jego rozszerzona edycja dla uczniów klas 4-8 pod nazwą „Skrzydlate Słowa 2.0”. Organizatorem obu wydarzeń jest Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ATUT Fundacji Edukacji Międzynarodowej z Wrocławia.

 

Szkoły mają czas na zgłoszenie uczestników do 14 kwietnia 2023 roku. Organizatorzy zapraszają uczniów do stanięcia w recytatorskie szranki podczas:

  • międzyszkolnego finału XXVI Turnieju „Skrzydlate Słowa” dla klas 0-3, który będzie miał miejsce w dniu 24 kwietnia 2023 roku

oraz

  • międzyszkolnego finału II Turnieju „Skrzydlate Słowa 2.0” dla klas 4-8, który odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2023 roku

 

Oba finały gościć będzie w swojej siedzibie Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ATUT we Wrocławiu przy ulicy Racławickiej 101.

 

Zgłoszenia uczniów szkoły mogą nadsyłać na formularzach, dostępnych wraz z regulaminami konkursów na stronie:

https://www.dspatut.fem.org.pl/project/turnieje-recytatorskie-skrzydlate-slowa-i-skrzydlate-slowa-2-0/

 

Uczestnicy turnieju przygotowują interpretację dowolnie wybranego wiersza lub prozy. Jury ocenia poprawność recytacji, indywidualną interpretację i ogólny wyraz sceniczny. Uczestnik może przygotować też rekwizyty i / lub przebranie, ale nie jest to wymóg formalny i nie może zdominować recytacji.

 

Każdy z uczestników majowego finału turnieju otrzyma pamiątkowy dyplom. Laureaci oprócz dyplomów otrzymają również nagrody rzeczowe.

 

Serdecznie zapraszamy na wiosenne, uskrzydlone święto słowa!