SOBUTKANA – warsztaty malowania wełną. Pracownia Tkactwa Artystycznego

 

SOBUTKANA – warsztaty malowania wełną dla młodzieży i dorosłych z terenu Gminy Sobótka

 

Ślężański Ośrodek Kultury i Pracownia Tkactwa Artystycznego reaktywują otwarte działania twórcze Pracowni w 40. roku jej działalności.

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w projekcie artystycznym, w ramach którego uczestnicy będą się uczyć i tworzyć dzieła „wełną malowane”.

Zajęcia poprowadzi artystka i pedagog, córka zasłużonej twórczyni PTA, Aliny Domańskiej – Anna Domańska-Olszak

„Obcowanie z tkaniną uwrażliwiło mnie na kolor, strukturę; natomiast tworzenie projektów tkanin rozwinęło talent malarski. Studia na Akademii Sztuk Pięknych i syntetyczne myślenie bryłą pomogły mi stworzyć zupełnie inny styl i podejście do projektów tkanin. Moje myślenie poszło w kierunku widzenia jej poprzez pryzmat witrażu. To spowodowało, że prace młodzieży, którą prowadziłam, zdecydowanie różniły się od prac uczniów, którzy wyszli ze szkoły mojej mamy.
Projektowanie tkanin dało mi dużą swobodę i odwagę w łączeniu kolorów. Miało to wpływ również na moją dalszą drogę twórczą. Poprzez obcowanie z tkaniną i cały proces, który przeszłam będąc w pracowni i na studiach, stworzyłam nową jakość swojego myślenia i podejścia do swojej osobistej twórczości.”

Czas trwania projektu: kwiecień – grudzień 2022
Pracownia w Ślężańskim Ośrodku Kultury, ul. F. Chopina 25, Sobótka

3 grupy wiekowe: 16-25 lat; 25-50 lat; 50+

Zajęcia stałe/bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń TYLKO na podstawie formularzy do pobrania:
https://rcks.pl/wyda.../sobutkana-warsztaty-malowania-welna/

Dokumenty rejestrowe należy wypełnić, podpisać i wydrukować, a następnie dostarczyć je do ŚOK/RCKS w godz. 7.00-15.00 do biura nr 25 (parter). W przypadku problemów, dokumenty należy zeskanować i wysłać na adres: nycz@rcks.pl

REKRUTACJA:

22-29 IV 2022
29 IV 2022, godz. 18.00 – spotkanie organizacyjno-informacyjne w siedzibie ŚOK/RCKS dla wszystkich zgłoszonych uczestników

Poszukujemy osób z zacięciem artystycznym, które na warsztaty będą uczęszczały regularnie.

INFORMACJE: pon-pt.: 8.00-15.00; sekretariat@rcks.pl 71/715 16 25

Program jest współfinansowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sobótce.

 

plakat