Komisariat Policji w Sobótce informuje

W związku ze zwiększoną liczbą zdarzeń związanych z próbą wyłudzenia pieniędzy na tak zwaną; „metodę na wnuczka, policjanta, pracownika opieki społecznej, pracownika banku”, informuje o wzmożenie czujności mieszkańców gminy Sobótka.

KOMUNIKAT

 

          Komisariat Policji w Sobótce w związku ze zwiększoną liczbą zdarzeń związanych z próbą wyłudzenia pieniędzy na tak zwaną; „metodę na wnuczka, policjanta, pracownika opieki społecznej, pracownika banku”, informuje o wzmożenie czujności osób, które otrzymują telefoniczne prośby w celu udzielenia pożyczki pieniędzy, pomocy finansowej. Powyższa metoda charakteryzuje się tym, że przestępca podający się za krewnego, policjanta, pracownika banku nawiązuje kontakt telefoniczny z ofiarą i pozyskuje jej zaufanie. Następnie, pod pozorem niepowtarzalnej okazji lub nagłego nieszczęścia, zwraca się z prośbą o natychmiastową pomoc finansową. Zazwyczaj oszust podsyła „zaufana osobę” po odbiór pieniędzy lub prosi o przesłanie potrzebnej mu kwoty na wskazane konto bankowe. 

          W przypadku zaistnienia powyższej sytuacji należy;

1.   Zachować ostrożność w kontakcie z nieznajomym,

2. Nigdy pochopnie nie przekazywać pieniędzy osobom, które podają się                    z krewnych lub wymienionych wyżej pracowników,

3.  Zawsze potwierdzić „prośbę o pomoc” kontaktując się bezpośrednio                      z osobami najbliższymi, 

4. O zaistnieniu powyższej sytuacji niezwłocznie zawiadomić Komisariat Policji w Sobótce tel:  478716320.