Bezpieczeństwo przede wszystkim!

27 listopada miało miejsce niebezpieczne zdarzenie - pożar domu w Rogowie Sobóckim. Przyczyny pożaru zapewne zostaną ustalone natomiast już teraz należą się wielkie brawa i słowa uznania dla naszych strażaków, którzy bardzo szybko i sprawnie podjęli działania pożarowe i zaopiekowali się osobami poszkodowanymi

Ta tragedia skłania mnie żeby zwrócić się do Państwa z apelem:

Zbliża się zimowa aura, a razem z nią przyjemne chwile przy kominku i ciepła rodzinna atmosfera, ale zanim zanurzymy się w zimowym klimacie, warto pamiętać o podstawowym elemencie bezpieczeństwa – sprawdzeniu stanu komina!

Przegląd kominiarski to kluczowy krok, który pomaga nam cieszyć się ciepłem w zaciszu domowym bez obaw o zagrożenia. Zanim rozpalimy pierwszy ogień, uruchomimy piec C.O. upewnijmy się, że komin dymowy jest drożny a samo urządzenie piec, kominek jest w pełni sprawny i nie zagraża naszemu bezpieczeństwu.

Dodatkowo zamontowane czujniki dymu, tlenku węgla zawsze zwiększą nasze bezpieczeństwo i wcześniej nas ostrzegą o niebezpiecznej sytuacji!

Ale to nie wszystko! Dbając o nasze bezpieczeństwo, nie zapominajmy również o przeglądzie instalacji elektrycznej. Regularne sprawdzanie stanu instalacji elektrycznej jest kluczowe dla uniknięcia awarii, pożarów i innych niebezpieczeństw. Warto zadbać o to przed sezonem zimowym, kiedy obciążenie systemu może być większe niż zwykle. Niech nasze domy będą oazą bezpieczeństwa!

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy od naszych działań prewencyjnych. Zadbajmy razem o komfortowe i bezpieczne zimowe miesiące!

Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka - Mirosław Jarosz