UMiG Sobótka
Udostępnij

II Memoriał Staszka Kopackiego – 2016

W dniach 03-04.09.2016 na kortach tenisowych Ślężańskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Sobótce odbył się Drugi Memoriał Staszka Kopackiego w Tenisie Ziemnym.

Do rywalizacji podobnie jak w roku poprzednim przystąpiło 16 zawodników, którzy byli w mniejszym lub większym stopniu związani z osobą Pana Stanisława. Poza silną grupą gospodarzy (KACZAK, KOPYCIŃSKI, LACHOWICZ, LESZCZYŃSKI, SIWY, ZACNY) w zawodach wzięli udział także zaproszeni goście z Dzierżoniowa (MELSKI), Świdnicy (BAZIAK, CIEŚLA, KURACIŃSKI, PYTEL), Szklarskiej Poręby (KLIMEK), Wrocławia (GUMIŃSKI, OLEJNIK, PAWLAK) a nawet z Niemiec (RADKOWSKI). Turniej rozegrano systemem grupowo-pucharowym a mecze toczyły się jednocześnie na dwóch kortach. Zawodników podzielono na 4 grupy, z których do ćwierćfinałów awansowało po 2 najlepszych graczy. Ze względu na dużą ilość gier zdecydowano, iż pojedynki eliminacyjne ograniczone zostały do jednego seta natomiast ćwierćfinały rozpoczną się od stanu 2:2, a ewentualny decydujący set rozgrywany będzie do 10 punktów. Czytaj więcej w artykule: